Zabezpieczenia iPhone’a – jak chronić się przed hakerami

Bezpieczeństwo danych jest ważnym czynnikiem zarówno dla użytkowników, jak i firmy. Ostatnio pojawiło się wiele złej prasy na temat wycieków danych na smartfonach. Ważne jest, aby Twoje konta były bezpieczne.

Niebezpieczeństwa w sieci

W dzisiejszym cyfrowym świecie ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z różnych zagrożeń, z którymi stykasz się z różnych źródeł. Oto niektóre z najczęstszych zagrożeń dla Twoich danych:

– Phishing: forma socjotechniki, w której osoba atakująca próbuje nakłonić użytkownika do kliknięcia złośliwego łącza lub pobrania złośliwego załącznika. Mogą nawet do Ciebie zadzwonić i spróbować nakłonić Cię do ujawnienia Twoich danych osobowych.

– Złośliwe oprogramowanie: rodzaj oprogramowania, które ma na celu uszkodzenie lub zakłócenie działania komputera, zbieranie poufnych informacji lub uzyskiwanie dostępu do prywatnych systemów komputerowych. Złośliwe oprogramowanie może przybierać postać kodu wykonywalnego, skryptów, aktywnej zawartości, takiej jak aplety Java lub JavaScript, a czasem nawet niechcianych programów adware dołączonych do programów szpiegujących.

– Oprogramowanie szpiegujące: Oprogramowanie, które monitoruje Twoje zachowanie bez Twojej wiedzy i wysyła dane z powrotem do swojego twórcy. Może również wykorzystywać pliki cookie i inne mechanizmy śledzenia w celach reklamowych.

Ochrona prywatności na urządzeniach z systemem iOS

iPhone to popularne urządzenie, z którego wiele osób korzysta, aby pozostać w kontakcie. Jest to również urządzenie, na którym wiele osób martwi się o swoją prywatność i bezpieczeństwo. Firma Apple ułatwiła użytkownikom ochronę ich danych osobowych, dając im możliwość włączenia blokady kodu dostępu, która wymaga od użytkownika podania hasła przed rozpoczęciem korzystania z telefonu. W tym artykule znajdziesz wskazówki i porady dotyczące ochrony telefonu przed hakerami.

Wskazówki dotyczące ochrony iPhone’a:

-Włącz blokadę hasłem

-Instaluj aktualizacje, gdy tylko będą dostępne

-Nie blokuj jailbreaku

-Dbaj o aktualność oprogramowania

-Używaj Touch ID lub Face ID zamiast wpisywać hasła

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *